OVI JOŠ TRAŽE LOPTU: Dušan Tadić i potez majstora za koji lek ne postoji (VIDEO)

21. 11. 2021. u 20:45

SRPSKI fudbaleri briljiraju, a od saigrača iz nacionalne selekcije po tom pitanju ne razlikuje se ni njihov kapiten.

ОВИ ЈОШ ТРАЖЕ ЛОПТУ: Душан Тадић и потез мајстора за који лек не постоји (ВИДЕО)

Aleksandar Mitrović je nastavio čudesnu golgetersku seriju, Dušan Vlahović sa dva pogotka "presudio" velikom Milanu, pridružio im se golom sa skoro 40 metara Filip Kostić, da bi i Dušan Tadić zablistao.

Na njemu svojstven način.

On je, nastupajući za Ajaks na gostovanju Valvijku, najpre u 17. minutu asistirao Haleru za vodeći gol "kopljanika"...

... a onda je u 42. bio najzaslužniji za uvećanje prednosti na 0:2.

I to kako.

Dušan Tadić je, naime, u kaznenom prostoru rivala leđima bio okrenut golom, pa potpuno zbunio čuvare kada je petom odigrao ka Blindu. Ovaj je odmah uposlio Berghuisa, koji je, neometan, lako udvostručio vođstvo:

Na kraju je Ajaks trijumfovao sa čak 5:0, i to jer je Berghuis zatresao mrežu u 57. minutu, da bi, posle Tadićevog izlaska u 70, strelci još bili i i Timber, četiri minuta kasnije, te pomenuti Haler, sedam minuta pre kraja.

Posle ovog meča 13. kola holandskog prvenstva, Ajaks vodi sa 30 bodova, koliko je sakupio i drugoplasirani PSV, kog su Dušan Tadić i saigrači nedavno deklasirali sa 5:0.

BONUS VIDEO: Slobodni asovi - transferi ovih igrača bi od januara mogli da promene fudbal