НЕСТВАРНИ СРБИН ОПЧИНИО ИТАЛИЈУ! Душан Влаховић нокаутирао Милан, ни два Златанова гола нису помогла гиганту! (ВИДЕО)

20. 11. 2021. у 22:42

ДУШАН Влаховић је опет у центру пажње светске фудбалске јавности. И то са правом - "нокаутирао" је чувени Милан.

Српски голгетер, који се последњих месец дана повезује са селидбом у нови клуб, јер је одбио да продужи сарадњу с Фиорентином, због чега су му и навијачи "виоле" звиждали - сада је доживео да му баш они приреде овације.

А како и не би, када је са два гола решио питање победника у мечу 13. кола Серије А, у коме је клуб из Фиренце савладао "росо-нере" са 4:3.

Данкан је у 15. минуту довео домаћине у вођство, а у судијској надокнади времена Влаховић (кога је Кјаер умео и прилично неспортски да гази по скочном зглобу), одложио је лопту за Сапонару који је баш пред одлазак на предах удвостручио предност "виоле".

На 3:0 повисио је управо Србин.

Играо се 60. минут када је Данкан лепим лоб-додавањем проиграо нашег 21-годишњег голгетера, овај је умакао Габији по левој страни напада и искоса с леве стране матирао Татарусануа:

На сцену је тада ступио "стари лисац",  или "лав" како себе воли да зове, Златан Ибрахимовић.

Чувени Швеђанин је најпре искористио велики кикс одбране ривала да смањи заостатак на 3:1...

... а онда пет минута касније, у 67, мирно испратио продор Теа Хернандеза и, нашавши се на право месту, примакао Милан на 3:2.

Ипак, спаса за росо-нере није било када се Душан Влаховић нашао у следећој шанси.

Играо се 86. минут, Гонзалез је одбрани Милана одузео лопту, она је дошла до српског нападача, чији је шут са ивице казненог простора завршио мрежи гиганта:

У шестом минуту судијске надокнаде времена, аутоголом саиграча нашег репрезентативца, Венутија, постављен је коначан резултат, 4:3, али више није било могућности да Милан дође до бода, јер се Влаховић својим мајсторијама побринуо да предност буде недостижна.

Душан Влаховић је тако Фиорентину довео до шестог места на табели Серије А, са 21 бодом колико има и петопласирани Лацио (изгубио данас од Јувентуса са 0:2), а Милан има исто бодова колико и водећи Наполи, 32, али је одиграо меч више од тренутног лидера италијанског шампионата.