"ОН ЈЕ СРПСКИ РОНАЛДО!" Александар Митровић распаметио Енглеску најновијим подвигом
АЛЕКСАНДАР Митровић је наставио да одушевљава поклонике фудбала.
EPA/EFE
Поново је био стрелац за свој клуб, Фулам је избио на прво место Чемпионшипа, а јунак победе репрезентације Србије над Португалијом (голом у 90. минуту за директан пласман на Мундијал) у суботу је био у жижи интересовања енглеских навијача.
Уз поређење Митровића са Роналдом, једну су истицали у први план да је Србин дао чак 21 погодак на 18 овосезонских првенствених наступа.
Други су наглашавали да је Александар Митровић голом на седмој узастопној утакмици Чемпионшипа урадио оно што се у том такмичењу није десило откад је Џордан Роудс то урадио у дресу Блекбурна у периоду децембра 2012. до фебруара 2013.
Спектакуларан податак објавио је портал Опта, који је обелоданио да је Митровић ове сезоне у првенству дао више голова него 48 од 92 клубова из четири највиша ранга енглеског такмичења - Премијер лиге, Чемпионшипа и Лиге 1 и 2.
А непосредно након што је Србин дао гол, уследили су и бројни духовити коментари.
Његов клуб, Фулам, на Твитеру је информацију о томе ко је био стрелац објавио уз речи:
- Замислите наш шок.
Навијачи Фулама су се шалили на различите начине, а једна од објава на друштвеним мрежама је гласила да су сигурне три ствари:
- Смрт. Порези. Митровићеви голови. Дао их је (ове сезоне већ) 21, а тек је новембар.
И не само то, у субтоу је поред гола "уписао" и асистенцију, потврдивши да се налази у форми живота.
БОНУС ВИДЕО: Хит видео: Митар у папучама и с тробојком око врата поздравља српске навијаче
Препоручујемо
ПРЕМИЈЕР ЛИГА ОВО НЕ ПАМТИ: Умало се потукли тренери Ливерпула и Арсенала (ВИДЕО)
20. 11. 2021. у 19:07 >> 20:30
ЗАПАЊЕНИ: Новак Ђоковић је урадио ово и АТП је констерниран, али и западни медији
20. 11. 2021. у 17:18
БОЛАН ПОРАЗ! Новак Ђоковић остао без финала Завршног мастерса
20. 11. 2021. у 20:18 >> 23:39
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом
У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.
07. 12. 2025. у 10:00
ЗАПАД У ШОКУ! Владимир Путин слави, ово је чекао од 2022!
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... ствари се мењају. И то више не полако. А најновија вест - обрадовала је руског председника, Владимира Путина, јер се његов омиљени спорт враћа на велика, међународна врата, са све руским обележјима.
08. 12. 2025. у 15:15
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)