LIGA ŠAMPIONA: Tadić asistent u pobedi Ajaksa, Šahtjor odoleo protiv Intera (VIDEO)

Č. V.

28. 09. 2021. u 20:37

FUDBALERI Ajaksa ostvarili su drugu pobedu u Ligi šampiona. "Kopljanici" su na svom terenu pobedili Bešiktaš sa 2:0 na "Johan Krojf areni", a asistent kod prvog gola bio je Dušan Tadić.

ЛИГА ШАМПИОНА: Тадић асистент у победи Ајакса, Шахтјор одолео против Интера (ВИДЕО)

Još jednu odličnu utakmicu odigrao je reprezentativac Srbije i pokazao koliko je važan za igru tima Erika Ten Haga.

Tadić je u 17. minutu sjajno prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor rivala, uposlio Stivena Berhujsa kome nije bilo teško da savalda Ersina Destanoglua.

Ajaks je do odlaska na odmor postigao još jedan gol. Strelac je bio Sebastijan Ale i to je bio već njegov peti pogodak na drugoj utakmici elitnog takmičenja.

Bešiktaš je pokušao u nastavku susreta da smanji prednost, ali u tome nije uspeo. Golova više nije bilo, iako je bilo dobrih prilika.

Šampion Holandije posle dva kola ima šest bodova, dok klub iz Istanbula još uvek nema nijedan bod.

U drugoj utakmici odigranoj u ovom terminu Šahtjor i Inter su odigrali bez pobednika - 0:0 u Ukrajini.

"Nerazuri" su imali više izglednih prilika, ali nijedan pokušaj tima Simonea Inzagija nije pronašao put do mreže.

Prvak Italije je nakon poraza od Reala u prvom kolu osvojio prvi bod u Ligi šampiona, baš kao i klub iz Donjecka koji je u uvodnoj rundi poražen u Moldaviji od Šerifa (2:0).

BONUS VIDEO: Izjave igrača nakon duela Partizan - Crvena zvezda