MURINJO DEBITOVAO POBEDOM: Roma slavila u Turskoj, "vučica" blizu plasmana u Ligu konferencija

19. 08. 2021. u 21:41

ŽOZE Murinjo pobedom je debitovao na klupi Rome. "Vučica" je slavila protiv Trabzona sa 2:1 u plej-ofu kvalifikacija ze Ligu konferencija.

МУРИЊО ДЕБИТОВАО ПОБЕДОМ: Рома славила у Турској, вучица близу пласмана у Лигу конференција

Klub iz glavnog grada Italije uspeo je da slavi u Turskoj i tako napravi važan korak ka plasmanu u grupnu fazu novoosnovanog takmičenja.

Roma nije dala gol u prvih 45 minuta, ali dobro je počeo drugi deo susreta za tim koji sa klupe predvodi legendarni Portugalac.

Igrao se 55. minut kada je Lorenco Pelegrini iskoristio asistenciju Hanrika Mhitarijana i doveo goste do prednosti. Domaći nisu dugo čekali na izjednačenje. Ishod su poravnali zahvaljujući Andreasu Kornelijusu.

Ipak, Roma je do trijumfa stigla u 81. minutu kada je novajlija, Uzbekistanac Eldor Šomurodov doneo novu prednosti gostujućoj ekipi. Trabzon nije u preostalom vremenu nije uspeo da po drugi put pogodi mrežu Ruija Patrisija.

Revanš meč igra se za sedam dana na "Olimpiku".