ITALIJA U POLUFINALU EP: "Azuri" u sjajnom meču pobedili Belgiju (VIDEO)

02. 07. 2021. u 20:53 >> 22:57

ITALIJA se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva. "Azuri" su pobedili Belgiju sa 2:1.

ИТАЛИЈА У ПОЛУФИНАЛУ ЕП: Азури у сјајном мечу победили Белгију (ВИДЕО)

Strašan meč odigran je u Minhenu. Viđen je totalni fudbal, tri gola i to svaki u prvom poluvremenu.

"Azuri" su taktički bolje odigrali, "crveni đavoli" nisu uspeli da odogovre na presing izabranika Roberta Mančinija.

Italija ja povela u 33. minutu preko Nikola Barele. Insinje je duplirao prednost u 44. minutu, a njegov gol bio je pravo remek delo.

Belgijance je u meč vratio Romelu Lukaku koji je bio precizan sa bele tačke u nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku utakmice tim Roberta Martineza je pokušao da izbegne poraz, ali nije uspeo i Italija je otišla u polufinale.

"Azuri" su nastavili da igraju sjajan fudbal, te ih mnogi zbog toga vide kao glavne favorite za osvajanje Evropskog prvenstva.

Naredna prepreka za Đođra Kjelinija i družinu je Španija.

Sastavi:

Belgija (3-4-2-1): Kurtoa - Aldervejreld, Vermalen, Fertongen - Menije, Vitsel, Tilemans, T. Azar - De Brujne, Doku - Lukaku.

Italija (4-3-3): Donaruma - Di Lorenco, Bonući, Kjelini, Spinacola - Barela, Žoržinjo, Verati - Kijeza, Imobile, Insinje.

DRUGO POLUVREME: Belgija - Italija 1:2

90+7. MINUT - Kraj utakmice!

90+3. MINUT - Utakmica je produžena pet minuta. "Azuri" su pred plasmanom u polufinale.

78. MINUT - Povredio se Leonardo Spinacola i neće moći da nastavi utakmicu! On je na nosilima iznet sa terena i njega je zamenio Emerson Palmieri.

71. MINUT - Ređaju se prilike pred oba gola. Strašan fudbal se igra na "Alijanc areni" u Minhenu.

64. MINUT - Veliku šansu propustio je Lukaku. Gol je ostao prazan, napadaču Intera je ostalo samo da ubaci loptu u praznu mrežu, ali isprečio se Spinacola i sprečio izjednačenje.

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme!

PRVO POLUVREME: Belgija - Italija 1:2

45+2. MINUT - Kraj prvog poluvremena!

45+1. MINUT - Belgija je smanjila rezultat sa bele tačke. Di Lorenco je faulirao Dokua, a siguran egzekutor je bio Romelu Lukaku i ovo je njegov 64. gol u dresu sa nacionalnim grbom.

44. MINUT - Majstorija Insinjea! Italija je duplirala prednost! Primio je loptu, uneo u sredinu i fantastičnim udarcem sa nekih 17 metara savladao čuvara mreže Real Madrida.

31. MINUT - Sada je gol priznat. Nikolo Barela je doveo Italiju do prednosti. Fudbaler Intera je iskoristio grešku Vermalena, promešao je odbranu Belgije i udarcem u dalji ugao matirao Kurtou.

26. MINUT - Počeli su izabranici Roberta Martineza sve više da prete. Ovoga puta je Lukaku na muke stavio odbranu Italije, nd do promene rezultata nije došlo.

23. MINUT - Sjajna prilika za De Brujnea. Povukao je loptu igrač Mančester sitija, šutirao levom nogom sa nekih 17 metara, ali fantastična intervencija golmana Italije koji je loptu odbio van terena.

19. MINUT - Od te situacije nema mnogo uzbuđenja, Belgija ima malo više loptu u nogama, ali prilika ozbiljnih pred golom Donarume još uvek nema.

13. MINUT - "Azuri" su poveli. Bonući je uspeo da smesti loptu iza leđa Tiba Kurtoe. Ipak, on nije priznat, pošto je defanzivac Juventusa bio u ofsajdu.

1. MINUT - Počela je utakmica u Minhenu.