"BIO SAM LOŠ!" Kristijano kritikovao Ronalda
Kapiten fudbalske reprezentacije Portugalije Kristijano Ronaldo rekao je da je njegova ekipa zasluženo pobedila Sloveniju i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, ali da on nije bio najbolji kada je ekipi bilo najpotrebnije.
FOTO: AP/Tanjug
Portugal je sinoć posle jedanaesteraca pobedio Sloveniju sa 3:0, nakon što je posle regularnog dela i produžetaka bilo 0:0. Ronaldo je u 115. minutu promašio jedanaesterac, posle čega se rasplakao i morali su da ga teše saigrači.
Navijači su na stadionu u Frankfurtu posle toga skandirali: "Živeo Ronaldo" (Viva Ronaldo).
On je ipak postigao prvi gol u penal seriji i pomogao ekipi da se plasira u četvrtfinale.
"Čak i najjači imaju loše dane. Bio sam loš kada sam ekipi bio najpotrebniji. Tuga na početku, a radost na kraju. To je fudbal. Trenuci, neobjašnjivi trenuci. Tužan sam i srećan u isto vreme", rekao je Ronaldo, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
Portugal će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske.
"Najvažnija stvar je da uživamo. Ekipa je obavila izuzetan posao. Borili smo se do kraja i mislim da smo zaslužili, pošto smo igrali sa više autoriteta", naveo je Ronaldo.
On još nije postigao gol na Evropskom prvenstvu, a tokom utakmice bio je u centru pažnje jer je kod svake šanse pokazivao emocije i frustracije zbog promašaja.
Ronaldo je tokom turnira u Nemačkoj do sada imao 20 šuteva na gol, najviše od svih igrača. Bivši fudbaler Real Madrida, Mančester junajteda i Juvenutsa rekao je da mu je ovo poslednje Evropsko prvenstvo u karijeri.
"Svi znamo da je Kristijano fudbaler koji najviše radi. Razumem njegovu frustraciju pošto je svoje vreme posvetio ovome. Zadovoljstvo je i čast biti sa njim u istoj ekipi. Mi smo porodica, zaista to mislim", rekao je golman Portugala Diogo Kosta.
Kosta je u penal seriji odbranio sva tri šuta slovenačkih fudbalera.
"Koncentrisan sam da iskoristimo najbolje šanse, želeo sam da pomognem ekipi, to je najvažnije. Ovo je verovatno najbolja utakmica u mom životu", naveo je on.
Bonus video: TUČA NAVIJAČA NA EURO 2024: Albanci napali srpske navijače, ali kada se čulo "Juriš!" - nisu se dobro proveli
Preporučujemo
PIKSI PRESEKAO! Otkriveno da li selektor Srbije želi da napusti klupu "orlova"
02. 07. 2024. u 10:14
E RADE, SAD SI GA PRETERAO! Bogdanović udario nikada niže sa svojim komentarima
02. 07. 2024. u 08:40
PLAČI, ROKI, PLAČI... Srpkinja jednim potezom "ubila" Kristijana Ronalda
02. 07. 2024. u 08:23
NEPRIJATAN GOST NA OLD TRAFORDU: Junajted juri Ligu šampiona, "trešnjice" treći uzastopni trijumf na Teatru snova
MANČESTER junajted će i drugog ponedeljka zaredom spustiti zavesu na kolo Premijer lige, kada na „Old trafordu“ ugosti Bornmut (21.00) u meču koji može mnogo da kaže o stvarnom dometu tima Rubena Amorima.
15. 12. 2025. u 09:00
RUSKA BABA ZAPREPASTILA CEO SVET: Ima 77 godina i upravo je uradila - ovo (VIDEO)
Najnovije vesti vezane za Rusiju - tiču se jedne bake.
15. 12. 2025. u 16:19
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)