NEMA PREDAJE: "Vatreni" igraju na sve ili ništa, tu su i navijači da pruže podršku
Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Italije odmeriće snage u utakmici koja počinje večeras od 21 čas u Lajpcigu u trećem, poslednjem kolu Evro grupe.
FOTO: Tanjug/AP
Bronzani fudbaleri Svetskog prvenstva posle dve utakmice i poraza od Španije (0:3) i remija sa Albanijom (2:2) imaju samo bod i poslednji su na tabeli, dok su aktuelni šampioni Evrope drugi i imaju tri bodova jer su pobedili Albaniju (2:1) i izgubili od Španije (0:1).
Hrvatska može da prođe grupu sa samo dva boda. Ipak, Hrvatska bi pobedom nad Italijom napravila veliki preokret i, kao vicešampion, prošla u osminu finala, ako Albanija istovremeno ne pobedi Španiju. Furija se već posle drugog kola plasirala u nokaut fazu pobedama nad Hrvatskom i Italijom. Ukoliko Albanija napravi senzaciju, a Hrvatska pobedi Italiju, Dalićeva bi ekipa takođe prošla dalje, kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije, kako piše hrvatski "Indeks".
FOTO: Tanjug/AP
Hrvatska može da prođe grupu i sa samo dva boda, odnosno ako remizira sa Italijom, ali za to je potreban niz drugih rezultata. I dok Hrvatska danas mora da pobedi da bi prošla grupu, Italiji je za to potreban samo bod. Dalić je u poslednjem trenutku napravio korenite promene za meč protiv Italije. Očekivalo se da u startnoj postavi neće biti Marčelo Brozović posle dva veoma loša nastupa. Očekivalo se i da će Ante Budimir biti u vrhu napada, kao i da će krila biti drugačija, ali se sve promenilo.
Dalić pravi korenite promene, za meč odluke Hrvatska će igrati protiv Italije u formaciji 4-3-3 sa Josipom Stanišićem, Josipom Šutalom, Martinom Erlićem i Joškom Gvardiolom u zadnjoj liniji ispred Dominika Livakovića. Van sastava je Ivan Perišić, koji je startovao protiv Albanije. Dalić neće dirati „sveto trojstvo” u sredini, pa će protiv Italijana krenuti Luka Modrić, Marčelo Brozović i Mateo Kovačić. Najveće iznenađenje je pozicija levog krila.
Nastupiće Luka Sučić, koji verovatno nije igrao levo krilo od juniora. Desno će biti Mario Pašalić, a u sredini Andrej Kramarić. Dalićeva ideja je da Pašalić i Sučić "pogrešnom" nogom uđu ka sredini i tako otvore prostor Gvardioli i Stanišiću da otvore po bokovima. U građenju igre Hrvatska bi imala praktično pet veznih igrača, trio u sredini plus Pašalić i Sučić, pa Dalić želi da dobije bitku na sredini terena. Italijani su na tom delu terena bili najslabiji protiv Španaca i to je šansa koju Hrvatska danas vidi.
BONUS VIDEO EURO 2024: Proslava srpskih navijača nakon izjednačujućeg gola Jovića protiv Slovenije
Preporučujemo
NOVAK ĐOKOVIĆ ZAPANjIO PLANETU: Neverovatno šta radi nekoliko nedelja nakon operacije (FOTO)
23. 06. 2024. u 21:13 >> 21:14
IGRAČ BARSELONE ZAGREMO ZBOG HEZONjE: Evo šta je poručio o dolasku Hrvata u Kataloniju
23. 06. 2024. u 18:50
ERUPCIJA ODUŠEVLjENjA NA "MARAKANI": Zvezda završila veliko pojačanje, obeštećenje 1,5 milion evra!
23. 06. 2024. u 20:03 >> 20:06
KAKVA UTAKMICA NA EURO 2024: Nemci izbegli poraz u neverovatnoj završnici (FOTO/VIDEO)
23. 06. 2024. u 22:53
KAKO ĆE DANAS IZGLEDATI PARTIZAN? Crno-beli sezonu nastavljaju bez čoveka koji je sastavio ovaj tim
KOŠARKAŠI Partizana će u 14. kolu Evrolige ugostiti Bajern Minhen.
04. 12. 2025. u 08:39
PARTIZAN NAŠAO TRENERA? Pablo Laso stiže u Humsku...
LEGENDARNI španski trener Pablo Laso prvi je kandidat za klupu Partizana, prenosi "Sportal".
04. 12. 2025. u 19:46
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)