POSLE DUGE I TEŠKE BOLESTI: Preminuo bivši srpski ministar

Novosti online

03. 08. 2025. u 17:23

BIVŠI ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede u Vladi Republike Srpske Rodoljub Trkulja (72) preminuo je noćas u Banjaluci nakon duge i teške bolesti.

ПОСЛЕ ДУГЕ И ТЕШКЕ БОЛЕСТИ: Преминуо бивши српски министар

Foto: Pixabay

Trkulja je bio doktor veterinarskih nauka, a radio je i kao šef Zavoda za zarazne bolesti i mikrobiologiju u Veterinarskom institutu u Banjaluci.

Rodoljub Trkulja bio je član Partije demokratskog progresa, a jedno vreme je bio i predsednik banjalučkog odbora PDP-a.

Sahrana će biti obavljena u utorak, 5. avgusta 2025. godine u 12.30 časova na Centralnom gradskom groblju u Vrbanji, kod Banjaluke.

(Glas Srpske)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?