DODIK STIGAO U SUD BIH: Dočekan pesmom i aplauzom, veliki broj građana pružio podršku predsedniku RS (VIDEO)

Марко Колашинац
Marko Kolašinac

29. 01. 2025. u 13:30

PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik stigao je u Sud BiH, a ispred kompleksa pravosudnih institucija u Sarajevu, dočekali su ga mnogobrojni građani uz povike "Mile, Mile!" i uz pesmu "Svilen konac".

ДОДИК СТИГАО У СУД БИХ: Дочекан песмом и аплаузом, велики број грађана пружио подршку председнику РС (ВИДЕО)

Foto: Shutterstock

Podršku su došli da pruže i srpski član Predsedništva BiH Željka Cvijanović, premijer Republike Srpske Radovan Višković, ministri u Vladi Srpske, poslanici u Narodnoj Skupštini.

Prisutni su i ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savetu ministara Staša Košarac, ministar finansija i trezora Srđan Amidžić, srpski poslanici u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH i predstavnici organizacija proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata.

Tu je i veliki broj odbornika u lokalnim zajednicama, direktora javnih preduzeća, kao i brojni republički i lokalni funkcioneri.

Dodiku i v.d. direktoru Službenog glasnika Milošu Lukiću sudi se "zbog nepoštovanja odluka Kristijana Šmita".

Današnje ročište održava se nakon dva meseca, zbog neophodnog oporavka Dodika od hirurškog zahvata na jednjaku i želucu koji je imao početkom decembra u Beogradu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub