NI MRTVI NEMAJU MIRA: Četvrti put oskrnavljeno pravoslavno groblje u FBiH

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

23. 09. 2024. u 10:06

MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona primilo je prijavu o skrnavljenju pravoslavnog groblja na Plamenicama kod Ključa, u Federaciji BiH.

НИ МРТВИ НЕМАЈУ МИРА: Четврти пут оскрнављено православно гробље у ФБиХ

Foto: N. Skenderija

Iz MUP-a je rečeno Srni da je delo evidentirano i da će se postupati po prijavi, ali da ne mogu da daju više informacija.

Pravoslavno groblje na Plamenicama ponovo je oskrnavljeno juče, a paroh ključki Nemanja Rosić rekao je da su vandali u poslednje dve godine četiri puta skrnavili ovo groblje koje su vernici 2021. godine raskrčili, podigli spomenike i ogradili.

Na groblju je sahranjeno 96 ljudi, a posle proteklog rata bilo je potpuno uništeno.

BONUS VIDEO: Kao da Kurti uređuje opozicione medije u Beogradu: “Ne kaže se Kosovo i Metohija, nego Kosovo”?!

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

Ćerka Luke Modrića više liči na Luku Modrića - od Luke Modrića (FOTO)