VELIKA VEŽBA VATROGASACA U UGLJEVIKu: Branioci ljudi i imovine
U Mezgraji kod Ugljevika danas je održana vatrogasna vežba "Septembar 2024" u organizaciji Teritorijalne vatrogasne jedinice opštine Ugljevik i Udruženja profesionalnih vatrogasaca spasilaca Republike Srpske uz podršku načelnika opštine Ugljevik.
foto v mitrić
Načelnik Ugljevika Vasilije Perić zahvalio je svim učesnicima današnje vežbe i naglasio da vatrogasci uvek čuvaju ljude i njihovu imoginu.
Opština Ugljevik, podseća Perić, konstantno ulaže u Vatrogasnu jedinicu.
-Nabavljeno je vatrogasno vozilo za gašenje vodom i penom, vozilo za gašenje šumskih požara i požara niskog rastinja-rekao je Perić.
Čelnik Ugljevika je dodao da je za potrebe rada vatrogasaca nabavljen i razvalni alat za spasavanje u slučaju povređenih kod saobraćajnog udesa, dimovuk, kao i intervencijski kombinezoni.
Perić je istakao da je za potrebe rada Vatrogasne jedinice u Ugljeviku adaptiran objekat u centru Ugljevika, i asfaltiran plato ispred ovog zdanja.
Starešina u Vatrogasnoj jedinici Ugljevika Branislav Todorović rekao je da današnja vežba ima za cilj da uveže i provjeri osposobljenost vatrogasnih jedinica i saradnju sa drugim elementima zaštite i spasavanja stanovništva i materijalnih dobara.
-U proteklom periodu ugljevički vateogasci ušli su u Udruženje profesionalnih vatrogasnih jedinica Republike Srpske u cilju razmene iskustva i organizovanju zajedničkih aktivnosti te smanjenja rizika od prirodnih nesreća-naveo je Todorović.
Cilj vežbe prema Todorovićevim rčima, je da pokaze da više jedinica mogu da dejstvuju zajedno bez prethodnog uvježbavanja i da mogu da pruže odgovor na prirodne katastrofe u realnom vremenu na adekvatan način.
U vežbi su učestvovali Vatrogasna jedinica opštine Ugljevik, pripadnici Policijske stanice Ugljevik, Doma zdravlja Ugljevik, te pripadnici Vatrogasnih jedinica Bijeljina, Lopare, Teslić, Modriča.
Preporučujemo
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)