Dobit m:tel-a za prvih šest meseci 2024. godine viša od 40 miliona konvertibilnih maraka
KOMPANIJA m:tel je za prvih šest meseci poslovne 2024. godine završila sa ostvarenom dobiti od 40,1 miliona konvertibilnih maraka.
FOTO: m:tel PR
EBITDA kompanije je uvećana za 10,7 miliona konvertibilnih maraka u odnosu na isti period prošle godine.
FOTO: m:tel PR
I pored osetljivih ekonomskih uslova, kompanija je nastavila da investira s ciljem poboljšanja postojećih i kreiranja novih usluga korisnicima, što u krajnjoj instanci treba da obezbedi kontinuiran rast kompanije i neto dobiti u budućim periodima.
Ukupni prihodi iznose skoro 250 miliona konvertibilnih maraka i uvećani su za 16,74 miliona konvertibilnih maraka, što je povećanje od 7,18% u odnosu na ukupne prihode ostvarene u istom periodu prošle godine.
Rast poslovanja kompanije u kombinaciji sa inflacijom očekivano je rezultirao povećanjem ukupnih troškova za 17,32 miliona konvertibilnih maraka, odnosno oko 9,22% u odnosu na isti period prethodne godine.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)