DODIK: Ako Bećirović prihvata Dejtonski sporazum, nemamo nikakav problem
PREDSEDNIK Republike Srpske Milorad Dodik poručio je Denisu Bećiroviću da se ne igra Republikom Srpskom i Srbima.
Foto: V. Tripić
- Mi nismo spremni da žrtvujemo mir ni za šta, pa ni za Republiku Srpsku, ali nismo spremni da žrtvujemo Republiku Srpsku za neustavnu BiH. Ako Bećirović prihvata Dejtonski sporazum, nemamo nikakav problem, no ako misli kao i ostali muslimanski političari da će jedno govoriti drugo raditi mora da zna da to neće proći. Republika Srpska će se šititi pravom i u miru, jer imamo dovoljno mehanizama da se zaštitimo - naglasio je Dodik u reagovanju na optužbe Bećirovića na račun predsednika Srpske.
Dodik je rekao da su lažne mirotočive poruke koje šalju, a rade sve da naruše mir, stara muslimanska matrica.
Naglasio je da će BiH biti ili ustavna ili je neće biti i što pre to da shvate i Bećirović i ostali koji ga ohrabruju.
- Na kraju bih mu poručio da se ne igra velikim rečima i preti tuđim oružjem. Mi smo svoju zemlju jednom odbranili, odbranićemo je svaki put - naglasio je predsednik Srpske.
(RTRS)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)