DODIKOV PREDLOG: Šmita proglasiti personom non grata i isterati ga iz BiH za 24 sata
MILORAD Dodik, srpski član Predsedništva Bosne i Hercegovine, izjavio je danas da Kristijana Šmita treba proglasiti personom non grata i u roku od 24 časa isterati iz zemlje.
Foto: Tanjug
Dodik je dodao i da je protiv nametanja izmena Izbornog zakona, kao i nametanja rešenja. On je istakao da je sve što su nametnuli visoki predstavnici antiustavno i treba dogovorom biti stavljeno u ustavnu formu.
- Pozivam Bošnjake i njihove političke predstavnike da to urade. Ne može se očekivati da se ne uvaži ustavna pozicija konstitutivnog hrvatskog naroda - rekao je Dodik, prenosi RTRS.
On je ponovio da je Šmit „lažan“ i da je prekršio dve odredbe Aneksa 10 Dejtonskog mirovnog sporazuma.
- Ako prihvatimo da nam neko ušeta ovde i da se predstavi da je visoki predstavnik samo zato što pripada jednoj velikoj evropskoj naciji, državi, možemo očekivati da će nam se to desiti i sledeće godine - poručio je Dodik.
BONUS VIDEO:
MANDIĆ SE OBRATIO: Šta je dogovoreno na sastanku parlamentarne većine Crne Gore?
Preporučujemo
DRUGA TRANŠA POMOĆI MLADIMA U RS: Uplaćena jednokratna pomoć od 100 km
06. 09. 2022. u 06:44
DODIK POSETIO BRĐANINA: Ovo je tužno, nepravedno su ga držali u zatvoru
05. 09. 2022. u 10:54
„JA NE ZABORAVLjAM I NEĆU POPUSTITI“ Dodik – Srpska će izaći iz neustavne BiH
04. 09. 2022. u 19:45
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)