PROPALI PREGOVORI U SARAJEVU: Dodik se odmah oglasio
PREDSEDNIK SNSD-a Milorad Dodik istakao je da neuspeh pregovora o izmeni Izbornog zakona u BiH, koji su vođeni između muslimanskih i hrvatskih partija, nedvismisleno je pokazao gde leži problem u BiH i da se taj problem ne zove Republika Srpska ili Milorad Dodik.
Foto: V. Tripić
- Ovakvom ishodu pregovora može da se raduje samo Željko Komšić, naivno verujući da njegov koncept izborne prevare ima budućnost - rekao je Dodik upitan da prokomentariše neuspeh pregovora lidera stranaka iz Federacije BiH o izmenama izbornog zakonodavstva u BiH, koji su četiri dana vođeni u zgradi Delagacije EU u Sarajevu, uz posredstvo predstavnika međunarodne zajednice.
Lider SNSD-a je naglasio da su pregovori o izmenama Izbornog zakona vođeni posredstvom predstavnika briselske i američke administracije što nije bilo dovoljno da se završe uspehom.
- To je, takođe, važna poruka domaćim političkim akterima, ali i međunarodnim posrednicima da je jedini pravi dogovor u BiH onaj koji se postigne samostalno od onih koji imaju izborni legitimitet. Pitanje je kako bi i ovi pregovori završili da jedna strana, mislim na muslimansku, i mislim konkretno na Bakira Izetbegovića, nije uporno računala upravo na spoljašnje aktere - istakao je Dodik.
On je ukazao da će se nepostizanjem dogovora o izmeni Izbornog zakona u BiH nastaviti period političke nestabilnosti jer jedan od tri konstitutivna naroda, u ovom slučaju hrvatski, nije zadovoljan svojom pozicijom i oseća se poniženo.
- A problem jednog naroda, što sam govorio i ranije, problem je sva tri - poručio je predsednik SNSD-a Milorad Dodik.
(SRNA)
Preporučujemo
KOLUMNA NENADA KECMANOVIĆA: Zapadna fantazmagorija o otcepljenju Srpske
20. 03. 2022. u 10:59
NIŠTA OD SANKCIJA DODIKU: Članice EU popustile pred Orbanom
19. 03. 2022. u 21:33
IRAN "OSLEPEO" SAD I IZRAEL; Novi napadi na Teheran; Iranski "orešnik" pogodio komandu IDF; Tramp - Rat u Zalivu od 1-10? 15!
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 23:01
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)