DOM ZA 220 AKADEMACA: U Istočnom Novom Sarajevu u toku radovi na izgradnji studentskog objekta

М. РЕГОЈЕ

22. 02. 2022. u 06:08

U ISTOČNOM Novom Sarajevu je u toku izgradnja novog studentskog doma, kapaciteta 220 kreveta, sa menzom, kuhinjom, pratećim prostorijama i kancelarijama, za koji je Vlada Republike Srpske obezbedila 7,5 miliona maraka.

ДОМ ЗА 220 АКАДЕМАЦА: У Источном Новом Сарајеву у току радови на изградњи студентског објекта

Foto Ž. Knežević

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva, Ljubiša Ćosić, izražava nadu da će studenti u narednoj školskoj godini biti smešteni u novom objektu, pored buduće zgrade Rektorata i Muzičke akademije Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

- Investicioni ciklus vredan više od 20 miliona KM u oblasti visokoškolskog obrazovanja u Istočnom Sarajevu je počeo i nadamo se da ćemo, nakon završetka zgrade Rektorata i Muzičke akademije, i objekta Fakulteta fizičkog vaspitanja i sporta na Palama imati još snažnije visoko obrazovanje u gradu - kaže Ćosić.

Vršilac dužnosti direktora Studentskog centra Aleksandra Bjelica kaže da trenutno imaju oko 300 studenata, i da još uvek ne zna na koji način će se organizovati, odnosno koji studenti će imati prednost da budu u novom, a koji će ostati u starom domu, s obzirom na to da će novi studentski dom imati 220 kreveta.

Izgradnja u Istočnom Novom Sarajevu, Foto M. Regoje

Navela je da se prednost daje redovnim studentima i studentima sa boljim prosekom.

Bjelica je dodala da će se u potpunosti iseliti iz prostorija koje koriste na Elektrotehničkom fakultetu, ali da će i dalje koristiti i trenutni studentski centar u kojem se nalaze.

Novi studentski dom rešiće probleme studenata u Istočnom Sarajevu koji su godinama živeli u nehumanim uslovima, gde je od 30 do 40 studenata koristilo jedno kupatilo, a često su bili i bez tople vode.

SMEŠTAJ OD 40 do 120 KM

GOVOREĆI o cenama smeštaja, Aleksandra Bjelica je napomenula da se trenutno kreću od 40 KM, 70 KM do 120 KM na mesečnom nivou, te dodala da je rano govoriti o tome da li će biti nekih promena.

- U cenu je, osim smeštaja, uračunata i hra na, odnosno tri obroka. Za decu poginulih boraca je 40 KM, za izbeglice, raseljena lica, decu nezaposlenih roditelja, kao i decu RVI 70 KM, a za ostale je 120 KM - pojasnila je Bjelica.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva