SEĆANJE NA STRADALE: Vidovdan - simbol borbe za slobodu srpskog naroda, obeležava se i u Ugljeviku (FOTO)
27. 06. 2021. u 21:17
VIDOVDANSKE svečanosti u opštini Ugljevik počele su održavanjem pomena poginulim srpskim junacima od Kosovskog boja do danas ispred centralnog spomen-obeležja.
Povezane vesti
GRAD DUHOVNOST KRASI: Ugljevik gradi još jednu bogomolju
EPISKOP zvorničko-tuzlanski Fotije osveštao je temelje budućeg hrama Vaznesenja Gospodnjeg na gradskom groblju u Ugljeviku.
22. 06. 2021. u 19:12
"LAZAREV KRST" BELOM MARKOVIĆU: Dodeljene nagrade "Vidovdanskih svečanosti"
POZNATI književnik Radovan Beli Marković dobitnik je nagrade "Zlatni krst kneza Lazara", "Vidovdanskih svečanosti" u Gračanici, za, kako je naveo žiri, "impozantan i izrazito samosvojan prozni opus".
21. 06. 2021. u 22:42
SARADNJA ZA DESETKU: Velike počasti Ugljevičanima u Sloveniji
DELEGACIJA opštine Ugljevik prisustvovala je obeležavanju Dana opštine Kidričevo u Sloveniji.
21. 06. 2021. u 19:10
HIMNA REPUBLIKE SRPSKE USRED SLOVENIJE: Zastava Ugljevika u centru Kidričeva (FOTO/VIDEO)
NAČELNIK opštine Ugljevik Vasilije Perić je u slovenačkoj opštini Kidričevo podigao zastavu Ugljevika, uz intoniranje himne Republike Srpske.
19. 06. 2021. u 21:21
Najnovije iz rubrike
VULIN: Zastavi BiH, zemlje koja je odbila da ukaže gostoprimstvo skupu rabina u Sarajevu, i nije mesto u Jerusalimu, ali Srpskoj jeste
"JEVREJI i Srbi dele stradanje zato njihovi predstavnici imaju obavezu da učvrste veze dva najstradalnija naroda ne samo iz vremena Drugog svetskog rata. Poseta predsednika Dodika i delegacije Republike Srpske je morala da bude napadnuta od Sarajeva baš kao što mora biti podržana od svakog kome je stalo do RS i Srba", poručio je senator Republike Srpske Aleksandar Vulin povodom protestne note koju je ministar spoljnih poslova BiH uputio ambasadorki Izraela u BiH zbog posete Milorada Dodika i delegacije Republike Srpske Izraelu.
29. 01. 2026. u 22:14
DODIK ODUŠEVLJEN: Sastanak sa Netanijahuom jedan od najboljih koji sam imao proteklih decenija
Sastanak sa premijerom Izraela Benjaminom Netanijahuom bio je jedan od najboljih sastanaka na kojima sam učestvovao u poslednjim decenijama, poručio je predsednik SNSD-a Milorad Dodik koji je u poseti Izraelu.
28. 01. 2026. u 14:45
PIJAN SRBIN DIVLJAO PO TREBINJU: Pretio policajcu, pa fizički nasrnuo na njega
PRIPADNICI Policijske stanice Trebinje uhapsili su u Trebinju državljanina Srbije Ž. N., kojeg terete da je narušavao javni red i mir, i da je pokušao da udari policajca.
28. 01. 2026. u 12:44
ŽENA POKUŠALA DA UBIJE MUŽA?! Izbodenom muškarcu se bore za život
POLICIJA u Sokocu uhapsila je A.M. (34) iz Sokoca zbog sumnje da je pokušala ubiti muža P.M. (36).
28. 01. 2026. u 09:56
DODIK U IZRAELU: Veze srpskog naroda sa Svetom zemljom traju vekovima — još od vremena Svetog Save (FOTO)
Na Savindan, Dan Svetog Save, poseban je blagoslov imati susret s Njegovim blaženstvom, patrijarhom jerusalimskim Teofilom Trećim, izjavio je predsednik SNSD-a Milorad Dodik, tokom posete Izraelu i boravka u Jerusalimu.
27. 01. 2026. u 13:49
Komentari (0)