ITALIJA U PROBLEMU: Sve više medicinara koji se protive vakcinaciji
ZATVORENA Fejsbuk stranica posvećena medicinskom osoblju koje se protivi vakcinaciji, oformljena je 28. marta i već sada broji 18.000 članova, piše agencija Agi.
Foto: Depositphotos
Polovina članova no-vaks se uključila u poslednjih sedam dana, a broj stalno raste.
Na Fejsbuk stranici lekari, medicinske sestre, psiholozi i tehničko medicinsko osoblje se uzajamno savetuju kako, uz pomoć advokata ili pozivanjem na “savest”, zaobići zakon koji nalaže medicinskom osoblju obaveznu anti-kovid vakcinaciju.
Policiju koja ispituje slučaj posebno uznemiravaju, kako piše agencija, predlozi članova da se masovnim izostankom sa posla, to jest iz bolničkih odeljenja, vlasti prinude da odsupe ili promene odluku o obaveznoj vakcinaciji.
Organizatori stranice na koju pristup imaju samo članovi, planiraju za 21. april velike proteste u Rimu pod motom “Samo ujedinjeni, pobeđujemo”.
Na drugoj društvenoj mreži, Telegram, samo u severnoj autonomnoj pokrajini Alto-Adiđe, učlanjeno je 8.000 medicinskih radnika koji ne se bore ne za vakcinaciju, već protiv imunizacije.
Italijanske vlasti su uspele da u više navrata, a zadnji put početkom februara, pritiskom na društvene mreže, pre svega Fejsbuk, uklone stranice i sadržaje koji propagiraju odbijanje vakcinacije.
Prema italijanskom zakonu, medicinsko osoblje je obavezno da se vakcinise protiv kovid-19, a oni koji to odbiju mogu biti premešteni na druge poslove ili dobiti otkaz.
Preporučujemo
VISOKI ZVANIČNIK SZO LAGAO O KORONI: Tužilaštvo obelodanilo privatnu komunikaciju
10. 04. 2021. u 10:41
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)