MARŠ RADIKALA SA BAKLJAMA: Ne smiruju se strasti u Jerevanu, dva opoziciona krila zahtevaju jedno - Pašinjanovu ostavku (VIDEO)
RADIKALNI pokret „Sasna crer“ organizovao je marš sa upaljenim bakljama centrom Jerevana.
Foto: Printskrin/Telegram/RIA Novosti
Glavni zahtevi radikalnih snaga: ostavka premijera Nikole Pašinjana i vraćanje Jermeniji Nagorno Karabaha.
Miting radikala je počeo istovremeno sa koncertom opozicije koji se održava ispred parlamenta. Kao mesto održavanja akcije, „Sasna crer“ je odabrao stepenice čuvenog muzeja starih knjiga Matenadaran.
Kako je padao mrak, radikali su uzeli baklje u ruke i krenuli u marš centrom jermenske prestonice.
Primetno je prisustvo policije, ali se ona za sada ne meša u događaj.
Kriza u Jermeniji
Nova politička kriza rasplamsala se u Jerevanu posle Pašinjanovih neopreznih reči o ruskim sistemima „Iskander“. Zamenik načelnika Generalštaba Oružanih snaga Jermenije ismejao je premijera, zbog čega je smenjen, a ubrzo nakon njega i načelniku Generalštaba ponuđeno je da podnese ostavku.
U četvrtak ujutro, Oružane snage Jermenije izdale su saopštenje u kojem traže ostavku samog Pašinjana. Premijer je ovo ocenio kao pokušaj prevrata i pozvao svoje pristalice da izađu na ulice. U međuvremenu, opozicija je podigla barikade i šatore u blizini parlamenta. Oni nisu raspoloženi za pregovore sa vlastima i traže ostavku premijera.
(Sputnjik.rs)
Preporučujemo
SADA JE SVE NA SARKIŠIJANU: Predsednik Jermenije ima rok od tri dana za donošenje odluke
25. 02. 2021. u 20:48
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)