FAUČI POZIVA TRAMPA: Predajte palicu Bajdenu, korona neće da čeka

U SAD, gde su slučajevi Kovid-19 premašili 11 miliona, vodeći stručnjak za zarazne bolesti Antoni Fauči pozvao je predsednika Donalda Trumpa da počne sa predajom vlasti kako bi izabrani predsednik Džo Bajden počeo da se bavi krizom.

ФАУЧИ ПОЗИВА ТРАМПА: Предајте палицу Бајдену, корона неће да чека

Foto: AP

On je rekao da je "glatko predavanje informacija" u interesu zaštite javnog zdravlja, preneo je BBC.

- To je kao kad nosite palicu tokom trke, ne želite da stanete - rekao je Fauči i dodao da je naravno bolje "ako bismo mogli da počnemo da radimo sa njima".

Pomoćnici novoizabranog predsednika Džoa Bajdena kažu da odbijanje Bele kuće da omogući predsedničku tranziciju znači da je njegov tim isključen iz planiranja kampanje vakcinacije koja će biti prioritet Bajdenu kada preuzme dužnost u januaru.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

USPEŠNA SARADNJA KSV I FONDACIJE MERIDIAN: Finansijska injekcija za klubove sa područja Pokrajine