UHVAĆEN NA DELU: NJujorkški službenik policije špijunirao za Kinu?
SLUŽBENIK njujorške policijske uprave optužen je za špijunažu za Kinu i za druge prekršaje, saopštilo je američko ministarstvo pravde.
Foto: Depositphotos
Bajmadađi Angvang (33) uhapšen je ranije u toku dana, a kasnije je trebalo da se pojavi pred federalnim sudom u Bruklinu, navodi se u saopštenju američkog ministarstva pravde.
Angvang je zvaničnike u kineskom konzulatu obaveštavao o aktivnostima građana Kine u Njujorku.
On je pristupio potencijalnim izvorima obaveštajnih službi za kinesku vladu u okviru tibetanske zajednice u Njujorku i šire, prenosi agencija Rojters.
Preporučujemo
SPOR OKO DRUŠTVENE MREŽE: Kina pre za gašenje TikToka u SAD nego za prinudnu prodaju
11. 09. 2020. u 23:45
POGLED IZ KABINE Su-27: Snimak presretanja špijunskog aviona iznad Baltika
18. 09. 2020. u 12:43
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (1)