KORISTIĆE U IRANU DŽINOVSKE „BOMBE ZA RAZBIJANJE BUNKERA"? Završen sastanak u Sobi za krizne situacije u Beloj kući, Tramp se još nije oglasio
18. 06. 2025. u 00:05
Predsednik SAD Donald Tramp sastao se u Sobi za krizne situacije u Beloj kući sa svojim timom za nacionalnu bezbednost zbog rata između Izraela i Irana.
Povezane vesti
BLISKI ISTOK SPREMAN DA DETONIRA Sve zbog Trampa: Iran stavio balističke rakete u pripravnost, Izraelska vojska pod uzbunom
SITUACIJA na Bliskom istoku ušla je u novu, opasniju fazu. Prema navodima više međunarodnih izvora, američkom osoblju u vojnoj vazduhoplovnoj bazi Al Udeid u Kataru naređeno je da napusti zemlju do danas popodne, dok Teheran istovremeno stavlja svoje balističke raketne snage u stanje povišene pripravnosti.
14. 01. 2026. u 18:11
NETANJAHU SAZVAO BEZBEDNOSNE KONSULTACIJE O IRANU: Čeka se Trampov odgovor
PREMIJER Izraela Benjamin Netanjahu sinoć je održao bezbednosne konsultacije sa najvišim savetnicima i vojnim zvaničnicima o "poverljivoj temi", a fokus je, kako saznaje Tajms of Izrael, na Iranu i mogućoj američkoj vojnoj akciji protiv te zemlje.
30. 01. 2026. u 07:39
ŠTA ĆE SE DOGODITI AKO TRAMP NAPADNE IRAN: Ovo su mogući scenariji
ČITAV svet sa budnom pažnjom gleda u pravcu Irana jer deluje da je Donald Tramp na ivici da izda naredbu da njegove snage otpočnu napad.
29. 01. 2026. u 09:58
RAT KUCA NA VRATA: Trampova armada stigla na Bliski istok - američki nosač aviona i ratni brodovi pred kapijama Irana (FOTO/VIDEO)
AMERIČKI nosač aviona USS Abraham Linkoln i prateća borbena grupa stigli su na Bliski istok, saopštila je američka vojska u ponedeljak, značajno pojačavajući američku vojnu moć u regionu u trenutku povećanih tenzija sa Iranom.
26. 01. 2026. u 18:21
SAD POJAČAVAJU VOJNO PRISUSTVO NA BLISKOM ISTOKU Jerusalim Post: "Nosač aviona USS Abraham Lincoln stiže u region"
AMERIČKI ratni brodovi, uključujući nosač aviona USS Abraham Lincoln, nekoliko razarača i borbenih aviona, počeli su prošle nedelje da se kreću iz Azijsko-pacifičkog regiona nakon što su tenzije između Irana i Sjedinjenih Država porasle.
22. 01. 2026. u 21:49
Najnovije iz rubrike
TRAMP UPOZORIO IRAN: "Imamo moćne brodove, nadam se da ih nećemo koristiti"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je da planira da razgovara sa Iranom usred rastućih tenzija.
30. 01. 2026. u 07:51
"MISLILA SAM DA RASKIDAMO..." Kako je Putin zaprosio prvu suprugu - LJudmila sve otkrila: "Smatrao je da nije dovoljno dobar..."
LjUDMILA i Vladimir Putin u braku su bili 30 godina, od 1983. do 2013, a Ljudmila je jednom prilikom ispričala kako ju je bivši suprug, predsednik Rusije zaprosio.
30. 01. 2026. u 07:45
NETANJAHU SAZVAO BEZBEDNOSNE KONSULTACIJE O IRANU: Čeka se Trampov odgovor
PREMIJER Izraela Benjamin Netanjahu sinoć je održao bezbednosne konsultacije sa najvišim savetnicima i vojnim zvaničnicima o "poverljivoj temi", a fokus je, kako saznaje Tajms of Izrael, na Iranu i mogućoj američkoj vojnoj akciji protiv te zemlje.
30. 01. 2026. u 07:39
(MAPA) TEHERAN POVLAČI CRVENU LINIJU: Svaki američki „ciljani udar“ od sada se smatra objavom rata punih razmera (VIDEO)
TEHERAN je prvi put javno i nedvosmisleno zatvorio prostor za takozvane „ograničene“ vojne scenarije koje Vašington poslednjih godina pokušava da nametne kao sredstvo kontrole eskalacije.
30. 01. 2026. u 07:00
SKANDAL Dok Tramp preti Evropi vojska SAD traži poštedu: Morali smo da zamolimo finske rezerviste da budu blagi sa američkim trupama
UPRKOS Trampovim izjavama o njegovim namerama da „zaštiti“ Grenland, američka vojska ima ograničene mogućnosti za operacije na Arktiku.
30. 01. 2026. u 06:45
Komentari (0)