TRI POSLANIKA OSTALA BEZ MANDATA: Veliki skandal u grčkom parlamentu
GRČKI sud oduzeo je danas trojici poslanika krajnje desnice mesta u parlamentu zbog optužbi da su obmanuli birače na nacionalnim izborima u junu 2023. godine, prenela je Atinska novinska agencija.
Unsplash
Ova presuda znači da će parlament raditi sa 297 poslanika umesto 300, dok se broj mesta potrebnih za apsolutnu većinu smanjuje na 149.
Tri bivša poslanika su izabrana sa strankom krajnje desnice Spartanci 2023. godine, ali je izborni sud presudio da je stranka dobijala smernice od političara koji služi zatvorsku kaznu zbog liderske uloge u zabranjenoj stranci krajnje desnice Zlatna zora.
Stranke u Grčkoj zakonski ne mogu da se kandiduju na izborima ako su njihovi "pravi lideri", ne samo njihovi zvanični predstavnici, osuđeni za zločine koji nose maksimalnu kaznu doživotnog zatvora, zbog izdaje, špijunaže ili učešća u kriminalnoj organizaciji, prenosi Rojters.
Sud je presudio da ponovljeni izbori nisu potrebni, dodaje Atinska novinska agencija.
Preporučujemo
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)