"LEOPARD 2" IMA OZBILJNE NEDOSTATKE: Ruski eksperti proučili zarobljeni tenk
STRUČNjACI „Rosteha“proučili su zarobljeni nemački tenk „leopard 2“ i ranjivosti u njegovoj odbrani, što su ozbiljni nedostaci u savremenom ratovanju.
Foto Tanjug/AP
„Utvrđeno je da tenk ‘leopard 2’, koji su proučavali naši stručnjaci, ima ranjivosti u svojoj zaštiti. One su vezane za debljinu i sastav oklopa, kao i za unutrašnji raspored borbenog vozila. Izdržljivost tenka može biti nedovoljna u savremenim uslovima ratovanja – na primer, kada ga iz različitih uglova napadaju dronovi sa kumulativnom bojevom glavom i savremeni protivtenkovski raketni sistemi“, navodi se u saopštenju „Rosteha“.
Stručnjaci državne korporacije su zaključili da je zaštita „leoparda 2“ usmerena na klasične protivtenkovske faktore karakteristične za prošle decenije i da ne zadovoljava u potpunosti današnje zahteve.
U saopštenju se takođe napominje da je kijevski režim naoružan različitim verzijama zastarelih tenkova „leopard 1“, koji su u velikoj meri izgubili svoju efikasnost.
„Danas su serijski tenkovi koji su najprilagođeniji za savremena borbena dejstva ruska vozila T-72B3M, T-80BVM i T-90M. Oni imaju poboljšanu svestranu zaštitu od dronova i protivtenkovskih raketa – od antikumulativnih rešetki do dinamičkih elemenata i drugih uređaja“, saopštila je državna korporacija.
Stručnjacima „Rosteha“ ranije je predat osvojeni „leopard 2A6“ kako bi procenili njegove vojno-tehničke karakteristike.
(Sputnjik)
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
IRAN POSLAO JAVNU PORUKU SRBIJI: "Vi i mi smo simbol otpora i prkosa - ostaćemo jaki i ujedinjeni"
"OD BEOGRADA do Teherana, vidljiv je isti obrazac nasilja i nepoštovanja međunarodnog prava i ljudskih života."
25. 03. 2026. u 20:54
Komentari (0)