PRAVA DRAMA: Pucnjava u Americi
NAJMANjE jedna osoba je ubijena, a 13 je ranjeno, od kojih su neke u kritičnom stanju, u pucnjavi koja se dogodila na porodičnoj zabavi u Hjustonu u američkoj državi Teksas, saopštila je danas policija.
FOTO: AP/Tanjug
Pomoćnica šefa policijske uprave Hjustona Patriša Kantu rekla je na brifingu za novinare da je policija privela više ljudi, ali da se ne zna da li je privedena i osoba koja je odgovorna za pucnjavu.
Istakla je da su neke od ranjenih osoba operisane nakon što su prevezene u bolnice, preneo je AP.
Kantu je navela da su policajci stigli na lice mesta nekoliko minuta nakon što su dobili poziv i da su zatekli više ranjenih osoba na različitim lokacijama oko kuće.
Ona je rekla da se veruje da je na porodičnu zabavu došao nepozvani gost koji je zamoljen da napusti kuću, ali da je zatim on počeo da puca, što je izazvalo da druge osobe uzvrate na vatru.
(Telegraf)
Preporučujemo
DA LI SE RAĐA NOVA RAKETNA SILA U EVROPI? Stručnjak izneo smelu prognozu za ovu zemlju
10. 06. 2026. u 20:30
HEGSET PRETI KUBI: Biće rata ako nabavi oružje koje može da stigne do SAD
10. 06. 2026. u 19:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)