ERDOGAN PORUČIO:Niko ko drži lekcije o ljudskim pravima nije reagovao na ubijanje beba u Gazi
PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan rekao je danas da Ankara sprovodi višeslojne diplomatske napore "kako bi ponovo uspostavila primirje i zaustavila masakre u Gazi".
Foto: Profimedia
-Niko od onih koji svetu drže lekcije o ljudskim pravima i slobodama još nije reagovao na gnusno ubijanje beba u kolevkama u Gazi, rekao je Erdogan u Istanbulu.
Više od 700 Palestinaca ubijeno je, a preko 1.000 ranjeno u iznenadnoj vadzušnoj kampanji Izraela na Gazu od utorka, čime je prekinuto primirje i sporazum o razmeni zarobljenika koji je stupio na snagu u januaru, preneo TRT.
Od oktobra 2023. godine, u izraelskoj vojnoj ofanzivi na Gazu ubijeno je gotovo 50.000 Palestinaca, većinom žena i dece, dok ih je više od 112.000 ranjeno, navodi turska televizija.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
SIJARTO PRUČIO EU: Nerealno je govoriti o evropskoj bezbednosti bez Turske i Rusije
21. 03. 2025. u 21:20
PRETI MU DEPORTACIJA: Mačak iz Istanbula "ilegalno" završio u Rusiji
20. 03. 2025. u 22:00
TRAMP NACRTAO NOVE METE, PRETI OD AMERIKE DO EVROPE! Šok u Karakasu, potpuni zaokret Madurove potpredsednice
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 09:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)