"MAĐARSKA JE BILA TRAMP PRE TRAMPA" Sijarto: Popularniji smo van Evrope nego u njoj
MINISTAR spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto izjavio je danas da je Mađarska bila ''Tramp pre Trampa'' jer se dugo protivila migracijama, ''rodnoj propagandi'' i ratu u Ukrajini, a zbog toga je pretrpela napade u Evropi.
Foto: Profimedia
- Popularniji smo van Evrope nego u njoj. Liberalni mejnstrim ne može da prihvati da mi uspešno sprovodimo konzervativnu, patriotsku i desničarsku strategiju - ocenio je Sijarto tokom posete Nju Delhiju.
On je istakao da je mađarski pristup ukrajinskom pitanju dosledan tri godine, a da je odmah nakon početka sukoba zaraćenim stranama ponudio da se mirovni pregovori vode u Budimpešti, prenosi MTI.
- Mađarska je jedina država članica NATO koja nije isporučila oružje u rat, već je pokrenula najveću humanitarnu akciju u svojoj istoriji. U međuvremenu, Mađarska je postala ukrajinski primarni izvor električne energije - rekao je on.
Sijarto je izrazio žaljenje što se Mađarska vlada, kako je rekao, nalazi "pod finansijskim i političkim napadima" zbog pozivanja na prekid vatre i mirovne pregovore.
- Da su oni koji su nas tada napali podržali prekid vatre, mnogo manje ljudi bi poginulo i bilo bi manje razaranja, a manje teritorije Ukrajine bi bilo pod okupacijom - rekao je on.
Sijarto je pozdravio razgovore između SAD i Rusije i rekao da je sporazum između te dve zemlje ključan za okončanje rata, rekavši da se nada da će sa Trampom na čelu SAD ''mir stupiti kroz nekoliko nedelja''.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
DEO ZAPADA U NEVERICI: Otkriveno šta je Mađarska upravo uradila za Rusiju
17. 03. 2025. u 12:26
HLADAN TUŠ ZA UKRAJINU: Orban Evropi uputio 12 zahteva - Jedan se odnosi na Kijev
15. 03. 2025. u 10:52
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)