ZELENSKI TRAŽI SAVEZNIKE U PREGOVORIMA: Starmer i Makron treba da učestvuju u pregovorima u Ukrajini

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

23. 02. 2025. u 17:57

UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski izjavio je danas da bi britanski premijer Kir Starmer i francuski predsednik Emanuel Makron trebalo da učestvuju u pregovorima o završetku rata u Ukrajini.

ЗЕЛЕНСКИ ТРАЖИ САВЕЗНИКЕ У ПРЕГОВОРИМА: Стармер и Макрон треба да учествују у преговорима у Украјини

Foto: Profimedia

-Pre svega, važne su posete francuskog predsednika Emanuela Makrona i poseta Kira Starmera SAD sledeće nedelje, jer po mom mišljenju oni treba da sede za pregovaračkim stolom kao predstavnici Evrope, rekao je Zelenski.

On je dodao da očekuje da će EU imati makar jednog predstavnika za pregovaračkim stolom, i rekao da smatra da bi i Nemačka trebalo da učestvuje zbog količine pomoći koju je Berlin dao Ukrajini tokom rata, prenosi Ukrinform.

Zelenski je takođe napomenuo da je partnere obavestio da, kada su u pitanju bezbednosne garancije za Ukrajinu, računa i na turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana, a da je važno da u pregovorima učestvuju i zemlje severne Evrope.

On je naglasio da je Ukrajini potreban trajan mir, a ne kratkoročna rešenja koja zavise od pojedinačnih političara.

Starmer će u četvrtak posetiti Vašington, dok će se francuski predsednik Emanuel Makron sastati sa američkim predsednikom Donaldom Trampom sutra, tačno tri godine nakon početka rata u Ukrajini.

Očekuje se da će oba lidera pokušati da ubede Trampa da ne žuri sa sporazumom o prekidu vatre sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, da zadrži Evropu uključenu u proces i razgovara o vojnim garancijama za Ukrajinu.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

EPSKI SKANDAL: Isplivao snimak, žreb za Svetsko prvenstvo namešten!? (VIDEO)