PRONAĐENO TELO RUSKOG KLIZAČA NAUMOVA: Više od 60 stradalih u sudaru aviona i američkog vojnog helikoptera

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

02. 02. 2025. u 00:35

SPASIOCI su pronašli telo ruskog umetničkog klizača Vadima Naumova koji je ranije ove nedelje poginuo u putničkom avionu u SAD, rekla je za TASS majka sportiste Ija Naumova.

ПРОНАЂЕНО ТЕЛО РУСКОГ КЛИЗАЧА НАУМОВА: Више од 60 страдалих у судару авиона и америчког војног хеликоптера

Foto Tanjug/AP/Petty Officer 2nd Class Taylor Bacon

Nije preživela ni Evgenija Šiškova, koja je letela sa Naumovim. Dvoje sportista bili su ruski prvaci sveta 1994. godine u umetničkom klizanju.

-Vadimovo telo je pronađeno i identifikovano, a njegova sahrana će biti održana u Bostonu, rekla je majka ruskog sportiste.

Naumova je prethodno rekla za rusku agenciju da će klizački par biti sahranjen u Sjedinjenim Američkim Državama.

Putnički avion kompanije "Ameriken erlajns" i helikopter američke vojske "Blek houk" sudarili su se u sredu u vazduhu u blizini Nacionalnog aerodroma "Ronald Regan".

Putnički let koji je putovao iz Kanzasa prevozio je 60 putnika i četiri člana posade, a u vojnom helikopteru su bila najmanje tri vojnika američke vojske.

Putnički avion se srušio u reku Potomak iz koje je izvučeno 41 telo, a američki zvaničnici su saopštili da u nesreći nema preživelih.

Članovi američkog juniorskog tima u umetničkom klizanju bili su u putničkom avionu koji se srušio u Vašingtonu, preneli su američki mediji.

Na letu su bile i svetske šampionke Rusije u umetničkom klizanju iz 1994. godine Evgenija Šiškova i Vadim Naumov, kao i Ina Voljanska, koja je osvojila bronzanu medalju na prvenstvu SSSR-a 1980. godine, rekao je izvor za TASS.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SVET JE ZAPANJEN! Niko ne može da veruje šta je Rus uradio u Srbiji! (VIDEO)