"NISU VIĐENI DVE NEDELJE" NJujork tajms: Severnokorejski vojnici povučeni sa fronta u Kursk
SEVERNOKOREJSKI vojnici, koji se bore na strani Rusije, povukli su se sa fronta u Kurskoj oblasti nakon što su pretrpeli velike gubitke, preneo je Njujork tajms, pozivajući se na neimenovane američke zvaničnike.
Foto: Profimedia
Prema tvrdnjama izvora lista, severnokorejske trupe u Kurskoj oblasti nisu viđene na frontu oko dve nedelje.
Njujork tajms navodi da je povlačenje možda privremeno, a da će se severnokorejski vojnici vratiti na front posle dodatne obuke ili nakon što ruske snage ne donesu odluku da rasporede Korejce drugačije kako bi se izbegli veliki gubici.
Američki zvaničnici smatraju da se severnokorejski lider Kim Džong Un nada da će mu ruski lider Vladimir Putin u budućnosti uzvratiti za ovu uslugu pružanjem pomoći raketnim programima Severne Koreje i diplomatskom podrškom u Ujedinjenim nacijama.
(NYT)
Preporučujemo
FSB: Uhapšen Rus zbog sumnje da je izvršio terorističke akte za Ukrajinu (VIDEO)
30. 01. 2025. u 17:05
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (2)