PREDSEDNIK KAZAHSTANA: Ukrajina se nada da neće izgubiti rat, ali Rusija je vojno nepobediva
RUSIJA je vojno nepobediva, a Ukrajina se nada da će uz pomoć Zapada "preživeti rat", rekao je kazahstanski predsednik Kasim Žormat Tokajev za list "Ana tili".
Foto: Profimedia
Prema njegovim rečima, situacija je jedinstvena jer se Ukrajina i dalje nada da neće izgubiti rat.
Rešenje ovog problema, nastavio je kazahstanski predsednik, zavisi "od volje i želje lidera zavađenih zemalja ali i novog američkog predsednika Donalda Trampa kao lidera svetske sile".
Kazahstan se od samog početka sukoba u Ukrajini zalaže za početak mirovnih pregovora, istakao je Tokajev.
-Nigde se ne namećemo da budemo posrednici, u međunarodnoj areni se ponašamo u skladu sa potencijalom i mogućnostima Kazahstana, ali smo uvek spremni da pomognemo u rešavanju međunarodnih problema, poručio je predsednik.
Prema njegovim rečima, tenzije u međunarodnoj areni utiču na trgovinske i političke odnose Kazahstana sa nekim zemljama, te zbog toga Astana želi da minimalizuje negativan uticaj.
-Kazahstan ima za cilj izgradnju pragmatičnih i obostrano korisnih odnosa sa svim zainteresovanim državama, zaključio je on.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
„NESTALI, PA SE PONOVO POJAVILI“: Ukrajinci o ruskom napadu na Černigov (VIDEO)
03. 01. 2025. u 19:50
DRAMATIČNO SKRAĆENA OBUKA PILOTA F-16: Da li ukrajinski lete na slepo? (VIDEO)
03. 01. 2025. u 19:31
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)