NETANJAHU PORUČIO: Golanska visoravan će zauvek biti u sastavu Izraela (FOTO)

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

09. 12. 2024. u 22:15

IZRAELSKI premijer Benjamin Netanjahu izjavio je da će Golanska visoravan zauvek ostati neodvojivi deo Izraela.

НЕТАНЈАХУ ПОРУЧИО: Голанска висораван ће заувек бити у саставу Израела (ФОТО)

Foto Tanjug/AP/Matias Delacroix

-Golanska visoravan će zauvek ostati sastavni deo Izraela, rekao je Netanijahu na konferenciji za novinare.

Prema njegovom mišljenju, kraj vlasti Bašara el Asada u Siriji predstavlja direktnu posledicu izraelskih napada na libanski pokret Hezbolah i Iran.

-Mi menjamo lice Bliskog istoka... Želimo da vidimo drugačiju Siriju i pružimo ruku onima koji žele da žive u miru, dodao je izraelski lider.

Golanska visoravan bila je deo Sirije do 1967. godine. Tokom Šestodnevnog rata, izraelske trupe zauzele su ovu teritoriju, a nakon rata Jom Kipur (1973. godine), strane su sklopile sporazum o primirju i razdvajanju snaga. Na Golanskoj visoravni 1974. godine su se pojavili mirovni punktovi UN. Granična linija na sirijskoj strani dobila je naziv „Bravo“, a na izraelskoj – „Alfa“.

(sputnikportal.rs)

BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Novi silovit udar Irana; Tramp objavio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Novi silovit udar Irana; Tramp objavio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)

IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".

28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21

Komentari (0)

OTAC GOJKO NAGLAŠAVA: Nije greh postiti samo 7 dana i ići na pričest, ALI...