"NJEGOVE PRISTALICE JEDINO SMEĆE KOJE VIDIM" Bajden: Trampovo demonizovanje Latinoamerikanaca je neoprostivo
REAGUJUĆI na miting republikanskog predsedničkog kandidata u njujorškom Medison Skver Gardenu koji je bio, kako je ocenjeno u američkim medijima, obeležen vulgarnom i rasističkom retorikom, predsednik SAD Džozef Bajden kritikovao je pristalice Donalda Trampa.
Foto: AP Photo/Manuel Balce Ceneta
- Pre neki dan, govornik na Trampovom mitingu nazvao je Portoriko plutajućim ostrvom đubreta. Poznajem Portorikance u svojoj matičnoj državi Delaver i to su dobri i časni ljudi - rekao je Bajden u razgovoru sa predstavicima hispano-američke organizacije za animaciju glasača Voto Latino, prenosi AP.
Predsednik SAD je zatim dodao da su pristalice Trampa jedino smeće koje vidi, a Trampovo demonizovanje Latinoamerikanaca je ocenio kao "neoprostivo i neameričko".
- To je potpuno suprotno svemu što smo radili i svemu što jesmo - poručio je američki predsednik.
Portparol Bele kuće Endru Bejts je rekao je da je Bajden "nazvao smećem retoriku mržnje upućenu sa mitinga u Medison Skver Gardenu".
BONUS VIDEO: RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
BAJDEN GLASAO: Američki predsednik nije štedeo na kritikama Ilona Maska (FOTO)
28. 10. 2024. u 19:11
"RUSKI NOVINARI SMETAJU ZAPADU" Zaharova: Ne daju da formira sliku sveta kakvu bi želeo
30. 10. 2024. u 09:20
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)