''O TOME ĆE ODLUČITI BIRAČI, SVIĐALO SE TO NEKOME ILI NE'': Tramp podržao legalizovanje marihuane
BIVŠI američki predsednik Donald Tramp izrazio je danas podršku dekriminalizaciji marihuane, rekavši da novac poreskih obveznika ne bi trebalo trošiti na hapšenje ljudi koji poseduju ovu drugu samo za "ličnu upotrebu".
Foto: Tanjug/AP
Međutim, republikanski predsednički kandidat je rekao da bi zakonodavci trebalo da donesu zakone koji zabranjuju upotrebu marihuane na javnim mestima i dodao da nije u redu da neko zbog posedovanja marihuane u jednoj državi bude tretiran kao kriminalac, a u drugoj ne.
Marihuana je legalna u skoro 40 američkih saveznih država.
BONUS VIDEO: TRAMP SLETEO U MILVOKI: Pojačana bezbednost nakon pokušaja atentata
Preporučujemo
TRAMP PROTIV ZABRANE ABORTUSA: Smatra da period mora biti duži od šest nedelja
30. 08. 2024. u 18:29
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)