ASFALT SE TOPI PO ČETVRTI PUT: Vrućine pogodile i tradicionalno hladniji sever Španije
ČETVRTI letnji toplotni talas pogodio je Španiju poslednjih dana, a u severnim regionima zabeležena je temperatura od preko 40 stepeni Celzijusa.
Foto Tanjug/AP
Temperatura je tokom vikenda porasla širom Španije, ali posebno u tradicionalno hladnijoj oblasti severnog Kantabrijskog mora, što je izazvalo upozorenja o "ekstremnom riziku" u regionima Kantabrije i Baskije, saopštila je meteorološka služba AEMET, preneo je Rojters.
Špansko ministarstvo zdravlja poručilo je ljudima da piju vodu, da se zaštite od sunca i da obrate posebnu pažnju na mlade i starije.
Prema podacima španske Meteorološke službe, očekuje se da će temperature početi da padaju u ponedeljak.
Tanjug
BONUS VIDEO - RUSKA SEVERNA FLOTA: Pogledajte vežbe protivpodmorničkog ratovanja u Barencovom moru
Preporučujemo
UPALjEN METEOALARM, STIŽE NOVI TOPLOTNI TALAS: Vremenska prognoza za sredu, 31. jul
31. 07. 2024. u 01:00
STIŽE OSVEŽENjE, EVO DOKLE ĆE TRAJATI: Vremenska prognoza za ponedeljak, 29. jul
29. 07. 2024. u 01:00
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)