OPASNOST OD NASUKAVANJA: U Rumuniji se beleži nizak vodostaj Dunava
U RUMUNIJI se u poslednje vreme beleži nizak vodostaj Dunava zbog čega postoji opasnost od nasukavanja brodova, saopštila je danas Uprava za donji Dunav u Galatu (AFDJ).
Foto Tanjug/AP
U saopštenju se navodi da su trenutno, na delu Dunava kojima upravlja AFDJ, između 375 kilometra i 237 kilometra, dubine iznad tri metra, preneo je Ađerpres.
Upućen je zahtev brodovima, da u slučaju nasukavanja, moraju hitno da obaveste kapetane luka, kao i AFDJ radi hitne provere preostalih dubina u sektoru.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora
Preporučujemo
OLIMPIJSKI KRUGOVI NA ZEMUNSKOM KEJU: Pariska priča o održivosti i najvećih svetskih događaja seže do Srbije
02. 08. 2024. u 15:14UN cilj 13
DEVOJKA SPASENA IZ DUNAVA: Srećan epilog drame na kupalištu Štrand u Novom Sadu
28. 07. 2024. u 18:41
AMERIČKA VOJNA BAZA U PLAMENU: Žestok napad tokom noći (VIDEO)
NAJMANjE četiri drona napala su američku bazu Viktori u Iraku, uz niz eksplozija sinoć i u ranim jutarnjim satima.
21. 03. 2026. u 09:31
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)