RUSKI S-300 I S-400 SU NA POTEZU: Britanski analitičar - Lovci F-16 ne garantuju uspeh Kijevu (VIDEO)
UKRAJNA ne treba da očekuje brzi zaokret u sukobu sa Rusijom nakon isporuke zapadnih lovaca F-16, pošto će im se suprotstaviti ruski protivvazdušni raketni sistemi S-300 i S-400, saopštio je novinar britanskog Skaj njuza Majkl Dramond.
Foto: Profimedia/Shutterstock/Ilustracija
Prema njegovom mišljenju, zapadni lovci će „povećati vojni potencijal Ukrajine i ojačati njenu protivvazdušnu odbranu“, ali „sami po sebi neće promeniti“ tok sukoba.
Dramond je naglasio da će upotreba F-16 za podršku ofanzivnim akcijama Oružanih snaga Ukrajine biti praćena velikim rizicima, s obzirom na napredne sisteme protivvazdušne odbrane u službi Oružanih snaga Rusije.
Istovremeno, prema rečima novinara, zapadni lovci će imati „psihološki efekat“ i „podići moral“ Ukrajinaca. Borsari je istakao da će jednu od glavnih pretnji za F-16 predstavljati ruski lovac Su-35, koji može da uništi do osam ciljeva istovremeno i biće opremljen radarom dugog dometa.
Federiko Borsari, zaposleni u Vašingtonskom Centru za analizu evropske politike, pretpostavio je da će se F-16 koristiti za „presretanje ruskih projektila i dronova, uništavanje sistema protivvazdušne odbrane i gađanje položaja ruskih trupa i skladišta raketa vazduh-zemlja“.
Ranije je Blumberg pisao, pozivajući se na izvore, da je prva partija F-16 od saveznika iz NATO-a već isporučena Ukrajini. Prema njegovim rečima, broj lovaca je „mali“.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora
Preporučujemo
POSADE SU-35 SU SPREMNE ZA BITKU SA F-16: Kijev ćuti o američkim lovcima (VIDEO)
20. 07. 2024. u 15:58
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)