RADNIK POŠTE OTPUŠTEN JER JE PIJAN DOLAZIO NA POSAO: Sindikat se protivi otkazu – Treba mu podsticaj
RADNIK Hrvatske pošte (HP) na području Zagreba, dobio je otkaz jer je često bio pijan na poslu i nije na vreme uručivao pošiljke, a odluci o otkazu usprotivio se sindikat HP tvrdeći da "HP nije uzeo u obzir sve okolnosti slučaja, pre svega da se poštar leči od alkoholizma, da nije namerno počinio povrede radne discipline, kao i da mu treba podsticaj u lečenju".
Foto: Depositphotos
Radnik je zatim tužio Poštu tražeći da se odluka o otkazu poništi, a kao argument u parnici koristio je protivljenje sindikata, prenosi Slobodna Dalmacija.
-Ja sam lečeni alkoholičar, posrnuo sam i više nisam mogao da stanem nakon jednog pića. Otišao sam 15 dana u bolnicu na lečenje. Sada sam dobro i molim za još jednu priliku, naveo je poštar.
Sudija je odbacio njegov zahtev, navodeći da iz dokumentacije proizlazi da je poštar krenuo na lečenje tek nakon otkaza u avgustu prošle godine.
Kao neposredan povod za otkaz Pošta je navela kontrolu na radnom mestu prošle godine u junu, kada mu je izmereno 1,11 promila alkohola.
Ranije je već bio upozoravan na kršenja discipline - jednom zbog neisporučivanja pošiljke, a drugi put jer je na poslu imao čak 3,17 promila alkohola u krvi.
-Prilikom zadnje kontrole, osim alkohola, utvrđene su i druge velike nepravilnosti u radu. Tačnije, dostava više stotina pošiljaka koje je zadužio kasnila je više od mesec dana, a neke pošiljke su nedostajale, na šta je poštar rekao da ih je izgubio, saopštila je Hrvatska pošta.
U prethodnom slučaju za jednu pošiljku, koja se vodila kao uručena, utvrđeno je da se nalazila u njegovom domu, što "upućuje na voljni element prikrivanja propusta u radu koji su mogli rezultirati štetom za korisnika i poslodavca", rekli su u HP.
Sudija je potvrdio da je otkaz bio potpuno zakonit i opravdan i naložio otpuštenom radniku da Pošti nadoknadi 625 evra troškova parničnog postupka.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzije
Preporučujemo
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)