POSTIGNUT VELIKI DOGOVOR: Kremlj otkrio sa kojim liderom je Putin razgovarao
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa novoizabranim predsednikom Irana Masudom Pezeškijanom, saopštila je pres služba Kremlja.
Foto: Profimedia
Ruski lider čestitao je Pezeškijanu pobedu na predsedničkim izborima i poželeo mu uspeh na novoj odgovornoj funkciji.
Oba lidera su tokom razgovora izrazila zadovoljstvo zbog visokog nivoa odnosa zemalja i potvrdila spremnost za dalji razvoj bliske saradnje u cilju jačanja bilateralne saradnje.
Pored toga, ruski i iranski predsednik dogovorili su se da će se ove godine i lično sastati.
Putin je Pezeškijanu takođe uputio i telegram sa čestitkom.
Ruski lider je istakao da smatra da će aktivnost novoizabranog iranskog predsednika doprineti povećanju konstruktivne saradnje Irana i Rusije.
- Moskva i Teheran efikasno koordinišu napore pri rešavanju aktuelnih pitanja međunarodne agende - naglasio je Putin u telegramu.
Podsetimo, predsednički izbori u Iranu raspisani su nakon što je prethodni iranski predsednik Ibrahim Raisi tragično nastradao u avionskoj nesreći.
(Sputnjik)
Preporučujemo
ŠAMAR ZELENSKOM OD MAĐARSKOG PREMIJERA: Oglasio se Kremlj nakon sastanka Putina i Orbana
05. 07. 2024. u 15:48
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)