ZVANIČNA MOSKVA ODGOVORILA: Evo zašto ne komentarišu umešanost ISIS-a u teroristički napad na Krokus siti hol
ZVANIČNE vlasti Ruske Federacije ne komentarišu informacije o mogućoj umešanosti terorističke grupe ISIS u teroristički napad na Krokus siti hol, jer je istraga još u toku i zvanična verzija nije izneta, rekao je novinarima portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Foto: Tanjug/AP
- Istraga je u toku, još nije izneta nikakva koherentna verzija. Govorili smo samo o preliminarnim podacima. Do sada uopšte nije izneta nijedna verzija - rekao je Peskov, odgovarajući na pitanje zašto ruske vlasti ne pominju učešće ISIS-a u vezi sa terorističkim napadom u Krokusu.
- Istraga je u toku, ponavljam još jednom, ovde treba da sačekamo informacije naših zvaničnih organa za sprovođenje zakona koji su umešani u ovo - naglasio je Peskov.
Foto: EPA
Ranije u subotu, portparol Bele kuće Karin Žan Pjer, izražavajući saučešće i osuđujući teroristički napad na Krokus, rekla je da je ISIS zajednički neprijatelj koji se mora pobediti. Sličnu retoriku dele i mnogi američki mediji, koji, pozivajući se na lokalne zvaničnike, navode da je ova teroristička grupa kriva za tragediju. Zvanično, ruska strana nije potvrdila ovu verziju.
Preporučujemo
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)