ITALIJA NIKADA NEĆE POSLATI VOJSKU: Kroseto - Zapad da izbegava bombastične izjave o slanju NATO trupa u Ukrajinu
EVROPA bi trebalo da izbegava da daje "bombastične" i kontradiktorne izjave, već da ima jasnu i ujedinjenu strategiju protiv Rusije, kada je reč o ratu u Ukrajini, rekao je italijanski ministar odbrane Gvido Kroseto, dodajući da Rim nikada neće poslati vojsku u konfliktnu zonu.
Foto: Novosti
- Zapad treba da izbegava bombastične izjave poput slanja NATO trupa u Ukrajinu, kako bi pred sobom izgledao bolje. Zapad treba da izbegava susrete u kojima ima po dvoje, troje sagovornika, kada nas je 27 u Evropskoj uniji, rekao je Kroseto za list Republika.
Sa ciljem da se suprotstavi Rusiji, "monolitu", Kroseto dodaje, Evropi je potrebna "jasna strategija, bez kontradiktornosti, i potencijalno sagrađena u koaliciji".
Italija je obećala da će poslati materijal i opremu Kijevu, uključujući oružje, potrebno Ukrajini u ratu protiv Rusije, navodi Rojters.
Italijanski zvaničnici su u februaru potpisali desetogodišnji odbrambeni pakt sa Ukrajinom, iako detalji sporazuma nisu objavljeni.
Kroseto je kritikovao susret najviših zvaničnika Nemačke, Francuske i Poljske održanih u petak, rekavši da nije praktično da se deli evropska koalicija koja podržava Ukrajinu.
Nemački kancelar Olaf Šolc rekao je nakon sastanka sa predsednikom Francuske Emanuelom Makronom i premijerom Poljske Donaldom Tuskom da treba iskoristiti zamrznutu rusku imovinu da se kupi oružje za Kijev.
Kroseto smatra da, iako je Kijevu potrebno još municije, da ovakve odluke treba da se donesu na sastancima Evropske unije i NATO.
Ministar spoljnih poslova Antonio Tajani poručio je u petak da Italija neće nikada slati vojsku u Ukrajinu, jer je cilj Rima da se dođe do mira, a ne da se proširi rat.
BONUS VIDEO: PRVI PUT U JAVNOSTI - KOMPLETAN SPISAK IMENA I PREZIMENA: BIA izdaje publikaciju
Preporučujemo
BIVŠI ŠEF ČEŠKE OBAVEŠTAJNE SLUŽBE: Rusija slama Ukrajinu, ide ka pobedi
16. 03. 2024. u 10:23
RUSI SAOPŠTILI: Ubili smo 152 hrvatska plaćenika - Zagreb odmah odgovorio
16. 03. 2024. u 08:07
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)