LIDER BANDI NA HAITIJU PRETI: Nastaviće da pokušava da svrgne premijera
VOĐA haićanskih bandi Džimi Šerizije upozorio je danas da će nastaviti da pokušava da svrgne premijera Arijela Anrija i zamolio porodice da spreče decu da idu u školu kako bi "izbegla da budu kolateralna šteta", jer nasilje raste u delovima prestonice.
Foto: AP
U nekima delovima prestonice Haitija Port-O-Prensa primećeni su žestoki sukobi i prekidi u saobraćaju, saopštila je ranije američka ambasada u toj zemlji na društvenim mrežama, preneo je Rojters.
-Sukobi će trajati koliko god bude potrebno. Nastavićemo da se borimo sa Arijelom Anrijem. Da biste izbegli da budu kolateralna šteta, držite decu kod kuće, rekao je vođa bande na konferenciji za novinare.
Šerizije je bivši policajac koji se nalazi na čelu grupe bandi.
On je blokirao najveći naftni terminal Haitija 2022. godine.
Sukobi su se razbuktali ove nedelje tokom Anrijeve posete Keniji.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS: Američki tenk u plamenu
Preporučujemo
HAOS NA ULICAMA HAITIJA: Bande hoće da svrgnu premijera - držali studente kao taoce
01. 03. 2024. u 08:49
BIVŠI PREMIJER I SUPRUGA PREDSEDNIKA HAITIJA: Među optuženima za njegovo ubistvo
20. 02. 2024. u 22:11
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)