SIJARTO PORUČUJE: Potrebno stvoriti ''desničarsku većinu'' u Evropskom parlamentu

Танјуг

01. 09. 2023. u 19:10

NOVA, ''desničarska većina'' u Evropskom parlamentu bi u narednim godinama dala nadu da će Evropa ponovo biti siguran kontinent u razvoju, izjavio je danas mađarski premijer spoljnih poslova Peter Sijarto, nakon razgovora sa šefom Konzervativne partije Estonije Martinom Helmeom.

СИЈАРТО ПОРУЧУЈЕ: Потребно створити десничарску већину у Европском парламенту

FOTO: AP/Tanjug

On je istakao da Brisel ''uvek daje pogrešan odgovor na najozbiljnije ekonomske i bezbednosne izazove sa kojima se EU suoči'', prenosi agencija MTI. 

 - Liberalni glavni tokovi pokušavaju da zavladaju svime u Evropi i stvore neku vrstu evropskih SAD kroz slabljenje zemalja članica do krajnosti. Pokrenuli su brutalni napad na instituciju porodice i predstavljaju opasnost bez presedana za EU kroz omogućavanje migracija - rekao je Sijarto i dodao da ''napadi na porodicu i prisiljavanje na migracije služe ozbiljnom slabljenju zajednice i praktično uništavanju naše konkurentnosti", rekao je Sijarto.

On je naveo da Mađarska želi snažnu EU, ali da je ona moguća samo ako i države članice dovoljno jake, što zahteva da, kako je rekao, nacionalne države čuvaju svoje tradicije, istoriju i slobodno praktikuju svoju religiju.

 - EU će biti jaka ako pomogne državama članicama da ojačaju, uzdrže se od uništavanja konkurentnosti nacionalnih ekonomija, poštuju porodicu i ne nastoje da obrišu zakone prirode - rekao je on i dodao da zbog toga Mađarska podržava i Konzervativnu narodnu partiju Estonije, kako bi konzervativne i demohrišćanske stranke "dobro prošle" na izborima za EP sledeće godine.

BONUS VIDEO:

BIZARAN FESTIVAL: "Dok se krv ne prolije"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

Ćerka Luke Modrića više liči na Luku Modrića - od Luke Modrića (FOTO)