GABON NA RASKRŠĆU: Opozicija traži od međunarodne zajednice da izvrši pritisak na vojnu huntu
GLAVNA opoziciona stranka u Gabonu pozvala je danas međunarodnu zajednicu da ohrabri vojnu huntu, koja je ove nedelje zbacila predsednika Alija Bonga, da vrati vlast u ruke građana.
Foto: Jutjub/Guardian News
- Bili smo srećni zbog toga što je Ali Bongo zbačen sa vlasti, ali nadamo se da će međunarodna zajednica ustati u koristi republike i demokratskog poretka u Gabonu, tražeći od vojske da vrati vlast u ruke civila - rekla je za Bi-Bi-Si portparolka stranke Aleksandra Panga.
Vojna hunta je u Gabonu u sredu saopštila da je preuzela vlast i stavila predsednika Alija Bonga u kućni pritvor, nakon što je poništila izborne rezultate koji su Bongu doneli treći mandat.
To je osmi vojni udar u zapadnoj i centralnoj Africi od 2020. godine.
BONUS VIDEO:
BIZARAN FESTIVAL: "Dok se krv ne prolije"
Preporučujemo
160 mesta na prostoru bivše Juge ima ISTO IME! Znate li KOJE i ŠTA znači?
01. 09. 2023. u 11:39
TRAMP OSTAJE BEZ NAJMODERNIJEG NOSAČA AVIONA? Novi udar na moć Izraela; Tramp: Uništili smo 158 iranskih brodova (VIDEO)
23. 03. 2026. u 07:14 >> 00:46
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)