DEČAK U NEMAČKOJ PROPAO KROZ SVETLARNIK: Gradonačelnik požurio na mesto nesreće, pa preminuo

Biljana Ristivojević

19. 07. 2023. u 15:39

KARL Obermajer, gradonačelnik Ajdenbaha u donjobavarskom okrugu Pasau, iznenada je preminuo nakon srčanog udara, kada je požurio u pomoć teško povređenom 9-godišnjem dečaku, prenose nemački mediji.

ДЕЧАК У НЕМАЧКОЈ ПРОПАО КРОЗ СВЕТЛАРНИК: Градоначелник пожурио на место несреће, па преминуо

Foto: Shutterstock/Ilustracija

Kako je preneo TAG24, devetogodišnji dečak je teško povređen kada je u ponedeljak uveče propao kroz svetlarnik na ravan krov.

Gradonačelnik Karl Obermajer (68) je, navode mediji, požurio na mesto nesreće kao što, inače, uvek čini u takvim situacijama.

Kada je vatrogasna ekipa završila sa spasavanjem deteta, koje je bilo van životne opasnosti, Obermajer se srušio. Na putu do bolnice, političar CSU je preminuo uprkos hitnoj medicinskoj pomoći.

Lekari su potvrdili da je uzrok smrti akutni srčani udar.

Karl Obermajer je bio gradonačelnik 15 godina i prvenstveno se bavio urbanim razvojem i obrazovanjem.

(RTS)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

ĆOPIĆ NA SCENI TEATRA HUMANOSTI: Jedna ulaznica za „Baštu sljezove boje”  - Jedna donacija za Fondaciju NORBS PLUS