GORI KANADA: Ne prestaje borba sa šumskim požarima, Alberta prekrivena dimom

Танјуг

18. 05. 2023. u 00:14

DIM je i danas prekrio nebo iznad velikog dela teritorije provincije Alberta, dok se vatrogasci iz Kanade i Sjedinjenih Američkih Država bore protiv šumskih požara.

ГОРИ КАНАДА: Не престаје борба са шумским пожарима, Алберта прекривена димом

Foto: Tanjug

Mnoga područja ove naftom najbogatije kanadske provincije su evakuisana, a zbog vatrene stihije je prekinut železnički saobraćaj i obustavljena proizvodnja energenata, prenosi Rojters.

Visoke temperature i suv vazduh doprineli su burnom početku sezonskih požara u Alberti zbog kojih je gotovo 20 hiljada ljudi evakuisano iz svojih domova.

Konsultantska firma Ristad Enerdži saopštila je da je ugrožena dnevna proizvodnja nafte iz uljnog peska od 2,7 miliona barela zbog "veoma velike" ili "ekstremne" opasnosti u zonama ugroženim šumskim požarima.

Hladni vazdušni front delimično je snizio nezapamćeno visoke temperature, ali vreme je i dalje veoma suvo i vetrovito.

Prema prognozi kanadske meteorološke službe, kiša se očekuje od sledeće nedelje.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (0)

ZVEZDA OSTALA BEZ KAPITENA! Mirko Ivanić se vratio sa priprema u Antaliji u Beograd zbog povrede