TELA ŽRTAVA NA ULICAMA: Najmanje 12 mrtvih u snažnom zemljotresu u Ekvadoru (VIDEO)
18. 03. 2023. u 23:54
PREDSEDNIK Predsednik Ekvadora Giljermo Laso saopštio je da je najmanje 12 osoba poginulo u snažnom zemljotresu koji je danas pogodio tu zemlju.

Foto:Tanjug/AP
Ranije su agencije prenele da je jedna osoba poginula u gradu Kuenka i tri u obalskoj državi El Oro i da su mnogi ljudi ostali zarobljeni ispod ruševina. U potresu su oštećene kuće i zgrade, a brojni uspaničeni građani izašli su na ulice.
U Gvajakilu, oko 270 kilometara jugozapadno od glavnog grada Kita, vlasti su prijavile oštećenja na zgradama i kucama, kao i neke urušene zidove.
Vlasti su naredile zatvaranje tri tunela za vozila. Američki geološki zavod izvestio je da se zemljotres jačine 6,8 stepeni Rihterove skale dogodio u priobalnom regionu Gvajas, oko 80 kilometara južno od Gvajakila, drugog po veličini grada u Ekvadoru, dodao je AP.
Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC) saopštio je da je zemljotres jačine 6,9 stepeni Rihterove skale pogodio obalu Ekvadora, a da je epicentar bio na dubini od 10 kilometara.
Sistem upozorenja SAD saopštio je da ne preti opasnost od cunamija nakon zemljotresa.
Video snimci objavljeni na društvenim mrežama prikazuju ljude koji se okupljaju na ulicama Gvajakila i obližnjih naselja.
Zemljotres se osetio i na severu Perua.
Preporučujemo

JEZIVA FOTOGRAFIJA: Pronađena u blizini pravoslavne crkve u Vinkovcima - Srbi obešeni o drvo (FOTO)
U BLIZINI pravoslavne crkve u Vinkovcima pronađena je jeziva fotografija na kojoj je napisano "Serbian family tree" (srpsko porodično stablo), a na kojoj su nacrtani leševi obešeni o drvo, saopštila je Dragana Jeckov iz SDSS-a u Saboru.
22. 03. 2023. u 12:24

ŠOJGU: Municija s uranijumom narušiće zdravlje ukrajinskih vojnika, kao na KiM 1999. godine
RUSKI ministar odbrane Sergej Šojgu upozorio je danas da će municija sa osiromašenim uranijumom, koju Velika Britanija planira da pošalje Ukrajini, ozbiljno negativno uticati na zdravlje ukrajinskih vojnika koji je budu koristili, kao što je to bio slučaj sa vojnicima NATO-a na Kosovu i Metohiji 1999. godine.
22. 03. 2023. u 09:08

ČKALjINA MRAČNA STRANA: Imao "crnu listu" - zbog njega su glumci ostajali bez uloga
MIODRAG Petrović Čkalja bio je jedan od najuspešnijih komičara na prostorima bivše Jugoslavije, glumac čiji je humor bio lek za dušu.
18. 03. 2023. u 20:03
Komentari (1)