" NEUSPEŠAN ATENTAT SAMO POKAZUJE KRIMINALNU PRIRODU KIJEVA" Zaharova - Sigurna sam da ih je Zapad podržao
NEUSPELI atentat na osnivača televizije „Cargrad“ Konstantina Malofejeva predstavlja još jedan primer duboko kriminalne prirode kijevskog režima koji ne preza od terorističkih metoda, izjavila je portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Foto: Jutjub/Ruptly/Depositphotos
- Neuspeli pokušaj ubistva Konstantina Malofejeva je još jedan primer duboko zločinačke prirode kijevskog režima, koji ne preza od otvoreno terorističkih metoda u suzbijanju različitog mišljenja, dodajući ga na dugačku listu svojih gnusnih zločina nad civilnim predstavnicima medijske sfere - navodi se u saopštenju Zaharove na sajtu ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
U saopštenju se ističe da „osim direktne umešanosti ukrajinskih vlasti u planiranje i vršenje brojnih zločina, treba posebno istaći svesnu neaktivnost relevantnih međunarodnih struktura za ljudska prava, čije tvrdoglavo ignorisanje svih zločina režima Vladimira Zelenskog, (ukrajinski predsednik) shvata kao kart blanš za nastavak ove prakse“.
- Takođe ne sumnjamo da se takve akcije sprovode uz prećutnu saglasnost, ako ne i uz podsticanje njegovih zapadnih pokrovitelja - zaključila je ona.
Ranije je Federalna služba bezbednosti (FSB) Rusije saopštila da je sprečila atentat ukrajinskih specijalnih službi na predsednika saveta direktora ruske televizije „Cargrad“ i milijardera Konstantina Malofejeva.
BONUS VIDEO: VATRA SA "ADMIRALA GORŠKOVA" - Ruska fregata ispaljuje projektile tokom vežbi u Indijskom okeanu
(Sputnjik)
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)