DŽONSON "MERKA" FOTELJU ŠEFA NATO ALIJANSE? "Sebe vidim kao kandidata, ovo je dobra pozicija"
JENS Stoltenberg najavljuje svoje planove da se povuče, a bivši britanski premijer Boris Džonson zainteresovan je da se prijavi za mesto generalnog sekretara NATO-a.
Foto printskrin Youtube 10 Downing Street
U intervjuu za Gardijan danas, u četvrtak, 23. februara, bivši britanski premijer Boris Džonson rekao je da je zainteresovan da se prijavi za mesto generalnog sekretara NATO-a.
- Sebe vidim kao kandidata. Ovo je veoma dobra pozicija, važna. NATO je sada jači nego ikad - rekao je Džonson. Prema rečima bivšeg premijera, Ukrajina će u budućnosti ući u NATO.
Takođe, u intervjuu za Skaj njuz, političar je pozvao Britaniju da „probije led“ i pošalje borbene avione koje Kijev traži u Ukrajinu.
Ranije je nemačka agencija DPA javila da aktuelni generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg ne planira da produži svoj mandat. Na toj funkciji je skoro devet godina i već tri puta je produžavao ovlašćenja.
Boris Džonson je podneo ostavku na funkciju premijera Velike Britanije u julu prošle godine usled niza skandala koji su uključivali njegovu zabavu usred pandemije koronavirusa i drugih.
(euroweeklynews)
BONUS VIDEO: TO MOGU SAMO ŽENE - Vidite kako su sestrice štitile inkubatore dok je zemljotres razarao Tursku
Preporučujemo
KINA OBJAVILA SVOJ STAV O UKRAJINI: U 12 tačaka detaljno iznela svoje mišljenje
24. 02. 2023. u 07:19
NEMAČKI MEDIJI: Kineska kompanija u pregovorima sa Rusijom o prodaji dronova
24. 02. 2023. u 00:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
UKRAJINA JE PALA NA KOLENA: Stigao ultimatum koji ne smeju da odbiju
LIDER poljske opozicione partije Pravo i pravda i bivši premijer Poljske Jaroslav Kačinjski poručio je da Ukrajina ne može biti primljena u Evropsku uniju dok ne odbaci politiku veličanja Stepana Bandere, Ukrajinske ustaničke armije i Organizacije ukrajinskih nacionalista.
05. 07. 2026. u 07:22
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (3)